Kui siiani pole ma oma portfellis valuutadele suurt tähelepanu pööranud, siis nüüd hakkasin mängima mõttega vahetada vaba raha dollariteks.
- Dollari tugevnemine suure tõenäosusega jätkub. Foto: EPA
Suurt tulu ma selle sammuga püüdma ei läheks, selleks oleks tulnud otsus teha juba mõni aeg varem. Kuid valuutariski vähendamise vaatenurgast paistab see küllaltki hea tehing.
Langusruumi eurol justkui on
Kui
Euroopa Keskpank märtsis oma trükimasina tööle lükkas, ennustati
dollari ja euro võrdsustumist juba aasta viimasteks kuudeks. Nagu ülikindlate ennustustega ikka kipub juhtuma, siis nii see ei läinud ja suve lõpus pöördus euro hoopis tõusule. Seda küll seetõttu, et luhtusid USA Föderaalreservi septembrikuise intressimäärade tõusu lootused. Juba oktoobri keskpaigas võttis Euroopa ühisvaluuta uuesti järsema suuna alla ning väga suure tõenäosusega see trend ka jätkub. Möödunud kolmapäeval kukkus euro juba alla 1,06 dollari ja näiteks Goldman Sachsi analüütikud arvavad, et aasta pärast näeme 0,95 dollarist kurssi. Nõnda oleks langusruumi veel üle kümne protsendi.
Samas suurem osa panku nii suurt kukkumist siiski ette ei näe ja näiteks jagavad Lloyds ning Nordea seisukohta, et euroala majanduse elavnedes hakkab euro 2016. aasta teisel poolel uuesti tasapisi tugevnema.
- Euro kurss dollarisse Foto: Miguel Alvarez
Detsember toob sündmusi
Milline see stsenaarium siis tegelikult olema saab, ei tea muidugi keegi. Õnneks peaks detsember tooma vähemalt lühiajaliselt veidi selgust juurde. Juba sel kolmapäeval toimub EKP nõukogu koosolek, kust loodetakse inflatsiooni elavdamiseks täiendavaid stiimuleid. Sellele järgneb mõne nädala pärast aastalõpu oodatuim sündmus - Fedi rahapoliitika komitee istung, mis omakorda peaks tooma esimese intressimäärade tõstmise üheksa aasta jooksul.
Juhul, kui keskpankade poliitikad jätkavad veel mõnda aega erinevates suundades liikumist, võime tõenäoliselt juba õige varsti näha kahe valuuta võrdsustumist. Kohe mingit järsku langust oodata pole, sest turg on Fedi esimesed sammud juba suuresti sisse arvestanud.
Osa raha puhul väärt kaalumist
Kuna olen viimasel ajal üsna tihedalt aktsiatega shoppama hakanud ja hetkelgi mõlgutan uute ostude mõtteid, siis kõiki
eurosid ma dollaritesse ei vaheta. Pangad ampsavad kurssidest veel tüki ja suurt boonust sellest tehingust enam nii või naa loota pole. Lisaks peaksin selleks omama selgemat visiooni, mis aasta pärast kurssidega toimub.
Mul on aga aastatega kogunenud pangakontole erinevates valuutades raha. Seal on nii Poola zlotte, Rootsi ja Norra kroone kui ka Briti naelu. Paistab, et on sobiv hetk end käsile võtta ja seda segadust veidi korrastada. Mingi osa seisvast rahast praegu dollarisse suunata polekski ehk nii halb mõte. Hoiustamise pealt ei teeni ma ju niikuinii põhimõtteliselt sentigi.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.